Toiletplan werpt vruchten af: Chauffeurs De Lijn kregen er op een jaar tijd 46 toiletten bij

Publicatiedatum

Auteur

Katrien Schryvers

Deel dit artikel

Het aantal locaties waar chauffeurs van De Lijn naar het toilet kunnen gaan evolueerde van 674 in september 2023 tot 720 in november 2024, zo blijkt uit info die Vlaams parlementslid voor cd&v Katrien Schryvers opvroeg. In 2023 lanceerde Schryvers haar zogenaamde ‘toiletplan’ waarin ze opriep om meer mogelijkheden te voorzien om naar het toilet te gaan. “Voor buschauffeurs van De Lijn was dit probleem acuut,” stelt Schryvers. Ze is tevreden dat er nu toiletmogelijkheden zijn bijgekomen. “De naam ‘toiletplan’ was ludiek gekozen, maar we zien nu wel dat mijn oproep zijn vruchten afwerpt en dat het probleem serieus genomen wordt.”

Het aantal locaties waar chauffeurs van De Lijn naar het toilet kunnen gaan evolueerde van 674 in september 2023 tot 720 in november 2024. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams parlementslid Katrien Schryvers opvroeg. Zo kwamen er 15 mobiele toiletcabines bij, 10 publieke toiletten en 21 locaties waarvoor de vervoersmaatschappij een overeenkomst sloot met derden.

Op 19 november 2024, Wereldtoiletdag, kaartten de chauffeurs van vervoersmaatschappij De Lijn nog aan dat er voor hen te weinig toiletten ter beschikking zijn. Veel plekken waar ze in het verleden (letterlijk) een sanitaire stop konden maken (cafés, postkantoren, stationsgebouwen...) zijn er niet meer, en de mobiele werftoiletten, die vaak als alternatief worden aangeboden, worden omgegooid of verplaatst of laten op het vlak van hygiëne te wensen over, zo luidde de klacht van de busbestuurders.

De Lijn heeft een getrapt systeem om toiletgelegenheid voor de chauffeurs te voorzien. De eerste voorkeur gaat naar sanitaire installaties in de eigen gebouwen. Zo zijn er 126. Waar dit niet mogelijk is, zoekt men naar samenwerkingsovereenkomsten met partners zoals NMBS, de politie, en de steden en gemeenten of privéaanbieders. Als dit niet lukt, gaat men over tot het plaatsen van mobiele sanitaire voorzieningen. 

Tabel: Aantal sanitaire gelegenheden voor chauffeurs van De Lijn.

  

September 2023

November 2024

De Lijn 

126

126

Mobiel 

194

209

NMBS 

50

50

Particulier (derden) 

198

219

Publiek 

106

116

totaal 

674

720

 

Toiletplan

In 2023 lanceerde Katrien Schryvers een toiletplan waarin ze het probleem aankaartte. Schryvers deed in haar plan een oproep naar meer openbare toiletten, de invoering van een uniforme toiletpas en betere informatiedeling over openbare toiletten.

“We moeten allemaal op gezette tijden naar het toilet, ook als we aan het werk zijn”, reageert Vlaams parlementslid Katrien Schryvers, “Voor chauffeurs van De Lijn, die voortdurend onderweg zijn, is een toilet niet altijd vlakbij en vraagt een plaspauze enige planning. Hoe meer toiletten zij kunnen gebruiken, hoe makkelijker dat gaat natuurlijk. Het is dan ook goed dat De Lijn het voorbije jaar heeft geïnvesteerd in bijkomende sanitaire mogelijkheden. Ik hoop dat hier ook de volgende jaren bijkomend op wordt ingezet. Waar ik ook extra aandacht voor wil vragen, is het onderhoud van de toiletten. Het baart me immers wat zorgen dat de bijkomende toiletmogelijkheden voor een groot deel werden gerealiseerd via mobiele toiletten, net die soort waar de chauffeurs al over aanhaalden dat ze vaak niet hygiënisch zijn of dat er vandalisme aan gebeurt. De doelstelling moet niet alleen zijn voldoende toiletten, maar ook propere toiletten. Want ook een vuil toilet kan mensen ervan weerhouden om tijdig te gaan, en dat is niet gezond.”

Nieuws

Doorgeefschenking neemt ongekende vlucht - Positieve maatregel voor zowel gezinnen als voor de economie

De doorgeefschenking, waarbij iemand die erft binnen het jaar kosteloos kan doorschenken aan zijn of haar kinderen of kleinkinderen, is helemaal doorgebroken. Dat blijkt uit nieuwe cijfers die Vlaams parlementslid Katrien Schryvers, wiens parlementair werk aan de basis lag van deze mogelijkheid, heeft opgevraagd. In 2024 schonken mensen die hadden geërfd bijna 374 miljoen euro kosteloos door aan hun kinderen of kleinkinderen. 2.212 personen werden op die manier begunstigd en vaak wisselden zo gronden, woningen of andere panden van eigenaar. “Sinds de invoering ervan in 2019 werd de doorgeefschenking nog nooit zo vaak toegepast als vorig jaar”, stelt Schryvers vast. Zij gaf bij de hervorming van de erfbelasting in 2018 zelf mee de aanzet om de erfenissprong op deze manier flexibeler te maken. “Wie erft kan zo de eigen kinderen, die vaak in een heel andere levensfase zitten (een huis kopen, jonge kinderen,…) een duwtje in de rug geven.”

Ook (half)broers en -zussen moeten elkaar kunnen vinden. - cd&v wil afstammingscentrum en DNA-databank uitbreiden.

“Het is onverantwoord en niet uit te leggen”, zegt Vlaams parlementslid Katrien Schryvers naar aanleiding van de recente onthullingen dat via Belgische fertiliteitscentra minstens 52 kinderen verwekt zijn bij 37 verschillende vrouwen met sperma van een donor die een kankerverwekkend gen draagt. Volgens de wet mag een fertiliteitscentrum maar 6 vrouwen verder helpen met materiaal van eenzelfde donor. “En dit is mogelijk nog maar het puntje van de ijsberg”, zegt Schryvers. “Dit zorg voor ongerustheid bij heel wat donorkinderen en hun gezinnen.”

Meer dan dubbel zoveel bussen tussen Antwerpen en Turnhout geschrapt in 2024 dan in 2023

In 2024 werd 6,68 procent van het totaal aantal geplande busritten op de gewone lijn tussen Antwerpen en Turnhout (de voormalige lijn 410) niet gereden. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams parlementslid Katrien Schryvers, die ook burgemeester is van Zoersel, bekwam. Dat is aanzienlijk meer dan in 2023, toen het ging om 3,13 procent geschrapte ritten. Van lijn 417, de sneldienst Antwerpen-Turnhout over Zoersel reed maar liefst 7,32% van de bussen niet. In 2023 ging het op die verbinding over 2,45%. Het aandeel geschrapte bussen is daarmee meer dan verdubbeld op de gewone lijn Antwerpen-Turnhout en de sneldienst via Beerse. “Voor de sneldiensten over Zoersel en Wechelderzande ging dat aandeel zelfs maal drie”, aldus Schryvers, “Op deze manier is de dienstverlening echt onbetrouwbaar. Hoe kan je dan verwachten dat mensen kiezen voor het openbaar vervoer?”